KULÜP KURMA BAŞVURUSU

KULÜP KURMA BAŞVURULARI

Kulüp kurma başvuruları Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda alınmaktadır.

Açık olan başvurular Başvurular sürekli açıktır.  Başvurular uygunluk değerlendirmesi için öncelikle Kulüp Faaliyetleri Koordinasyon Kurulu'na gönderilmektedir. Ön değerlendirmeden geçen kulüp kurma taleplerinin kesin değerlendirmeleri bahar dönemi sonunda yapılmaktadır. Başvurulara bağlı olarak güz dönemi içerisinde de kesin değerlendirmeler yapılabilir. Değerlendirmeler esnasında başvuru sorumlusuna bilgi verilmektedir. Gerektiği durumlarda 5 dakikadan kısa sözlü tanıtım/sunum için başvuru ekibi birimimize ve/veya Öğrenci Kulüpleri Koordinasyon Kurulu Toplantısına davet edilecektir.

Kulüp olmak için gereken temel şartlar YÖ-048-YTÜ Öğrenci Kulüpleri Yönergesi’de belirtilmiştir.

Kulüp oluşturmak için dikkat edilmesi gerekenler:

  • Faaliyet göstermek istediğiniz alanda aktif olan herhangi bir kulüp olmamalıdır ya da faaliyet alanı ile çakışmamalıdır
  • En az 20 adet kurucu üye gerekmektedir
  • Tüzük ve Logo hazırlanması gerekmektedir
  • Hazırlanan tüm belgeler aday akademik danışman tarafından onaylanmalıdır

 

Kulüp olma şartlarını sağlandığını düşünenlerin Öğrenci Kulübü Kurma Başvurusu OBS İşlemleri Kılavuzunu okuyarak başvurularını OBS üzerinden yapmaları ve süreci ve sonucu OBS ve öğrenci e-postaları (std.yildiz.edu.tr uzantılı) üzerinden takip etmeleri gerekmektedir. 

(Lütfen elden teslim veya e-posta ile gönderim yapmayınız, kulüp kurma kararı alındığında sizden güncellenmiş belgeler istenecektir)

Başarılar dileriz!